сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петарда од Реал Мадрид за Бетис

petarda od real za betis

Поврзани вести

Убедлива победа од 5:0, во дуелот со фенерџијата на табелата, тимот на Бетис од Севилја, забележаа фудбалерите на Реал (М).

Првиот погодок на натпреварот беше дело на најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо, а во листата на стреци се запишаа уште Герет Бејл, Карим Бензема, Анхел ди Мариа и Алваро Мората.

Пресметката помеѓу Елче и Рајо Валјекано заврши со сигурен триумф на домашинот од 2:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести