среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Петгодишно дете паднало од шести спрат во Србија

zgrada

Последни вести

Петгодишно дете утрово паднало од шести кат од ззграда во Ваљево, Србија.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, детето по падот давало знаци на живот, а лекарите на Итната медицинска помош веднаш го однеле во локалната болница од каде било транспортирано во Ургентниот центар во Белград.

Најчитани вести