вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Петгодишно дете прегазено во скопско Рашче

stop-police500

Последни вести

Петгодишно дете почина вчера откако било прегазено од автомобил во скопско Рашче.

М.М. од село Долно Свиларе, со својот автомобил марка „бмв“ удрил во детето. Тој детето го пренел во ГОБ “8-ми Септември“, каде им подлегнало на повредите.

Извршен е увид.

Најчитани вести