Македонија,Крими хроника

Петгодишно дете прегазено во скопско Рашче

Петгодишно дете прегазено во скопско Рашче

Петгодишно дете почина вчера откако било прегазено од автомобил во скопско Рашче.

М.М. од село Долно Свиларе, со својот автомобил марка „бмв“ удрил во детето. Тој детето го пренел во ГОБ “8-ми Септември“, каде им подлегнало на повредите.

Извршен е увид.