вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 6

Петгодишно дете падна од спрат на куќа во скопско Радуша

Во скопското село Радуша синоќа околу 22.00 часот петгодишно дете од Берлин, СР Германија, кое било во посета на роднини, паднало од првиот кат од куќа во изградба.

brza

Последни вести

Во скопското село Радуша синоќа околу 22.00 часот петгодишно дете од Берлин, СР Германија, кое било во посета на роднини, паднало од првиот кат од куќа во изградба.

Детето се здобило со повреди во пределот на главата. Како што информираат од МВР, тоа во безсознание било пренесено во Градската општа болница „8-ми Септември“.

Увид извршила екипа на СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести