Македонија,Крими хроника

Петгодишно дете паднало од автомобил во движење

Петгодишно дете паднало од автомобил во движење

Петгодишно дете е тешко повредено откако синоќа паднало од автомобил во движење.

Несреќата, според информациите од полицијата, се случила околу 19,30 часот на булеварот Втора македонска бригада кога детето од засега непознати причини испаднало од задната десна страна од возилото „рено трафик“ управувано од 35-годишниот Р.С..

Детето со тешки телесни повреди е пренесено во Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“.