четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 2

Петгодишно дете претепано на автобуска во Скопје

Секторот за внатрешни работи во Скопје поднесе кривична пријава за 17-годишно момче од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство.

дете

Поврзани вести

На 22.11.2016 година на улицата „Димитрија Чуповски“, на автобуска станица, пријавениот без повод и причина, со повеќе удари со раце и клоци нападнал петгодишно дете од Скопје, со што кај другите присутни предизвикал чувство на вознемиреност и страв.

Најчитани вести