четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петмина полицајци од ГОБ „8 Септември“ пуштени на домашно лекување

gob

Последни вести

На домашно лекување денеска се пуштени и последните пет припадници на полицијата кои беа хоспитализирани во ГОБ „8 Септември“ поради повреди добиени во минатонеделната полициска акција во Куманово, информираат од болницата.

Во ГОБ „8 Септември“ беа хоспитализирани вкупно девет повредени полицајци, пренесува МИА.

Во Ургентниот центар во Скопје, пак, каде што беа хоспитализирани 20 повредени полицајци, на лекување се останати уште осуммина, а другите во изминатите денови се пуштени на домашно лекување.

Најчитани вести