петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Петмина повредени во експлозија во близина на касарна во Истанбул

132360020

Поврзани вести

Пет луѓе се ранети во експлозија во реонот Санџактепе во азискиот дел од Истанбул, јавија турски медиуми.

Експлодирал најверојатно автомобил паркиран пред касарна во момент кога преминувало воено возило. Повредени се една жена и четири мажи. Според НТВ, нема повредени војници во експлозијата.

Најчитани вести