понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петмина повредени во сообраќајка кај Владата

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која синоќа се случила кај Владата.

Петмина повредени во сообраќајка кај Владата

Последни вести

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која синоќа се случила кај Владата.

Во несреќата која се случила околу 23 часот, учествувале два автомобили, „опел“ и „нисан“.

soo1-500

При судирот на возилата полесно повредени се двајцата возачи, 43 годишниот А.П., кој управувал со „опелот“ и 25 годишниот К.Г. кој го возел „нисанот“. Полесно повредени се и еден сопатник од „нисанот“ и сопатничка од другиот автомобил, додека со тешки повреди се здобила втората сопатничка од „опелот“.

soo2-500

 

Најчитани вести