петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петмина повредени во сообраќајка кај Струга

soobrakajka

Поврзани вести

Пет лица се полесно повредени во директен судир на два автомобили на регионалниот пат Струга – Дебар, велат од СВР Охрид.

Несреќата се случила околу 21,30 часот кај местото викано Мороишки мост кога автомобил „опел“ со швајцарски таблички навлегол во спротивната коловозна лента и се судрил со автомобил „фиат“. Повредените во несреќата веднаш се пренесени во струшката општа болница од каде по санирањето на повредените се пуштени дома.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести