понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петмина ракометари завршија во болница

На сите ракометари утрово им била дадена инфузија, а проблемот настанал кога дел од нив реагирале лошо на третманот

reprezentacija rakomet

Поврзани вести

Ракометната репрезентација на Македонија се соочи дополнителни проблеми во пресрет на Европската Првенство 2014 во Данска, откако неколку ракометари завршија во болница и мораше да им биде дадена дополнителна лекарска помош.

Според информацијата која ја пласираше интернет поралот “Екипа” на сите ракометари утрово им била дадена инфузија, а проблемот настанал кога дел од нив реагирале лошо на третманот. Здравствената состојба кај овие ракометари значително се влошила, по што морале одново да бидат примени во болница.

„Стануваше збор за третман што беше предвиден од претходно со нашиот лекарски тим. Не знаеме што точно тргна на лошо, но за жал дел од ракометарите се пожалија на мачнина и мораше одново да им биде укажана лекарска помош. Станува збор за вкупно пет ракометари, а иако не знаеме дали ќе можат да тренираат вечерва, очекуваме тие да бидат максимално подготвени за настап во Данска“ , изјави директорот на репрезентацијата, Стевче Алушовски.

На влошена здравствена состојба веднаш по денешната прес-конференција се пожали пикерот Ванчо Димовски, а според порталот „мкд.мк“ најлошо од сите минал столбот на нашата одбрана, Велко Маркоски

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести