среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Петмина студенти прободени со нож на универзитет во Калифорнија

Двајца повредени студенти се пренесени со хеликоптер во болница, а другите добиле медицинска помош на местото на нападот.

Петмина студенти прободени со нож на универзитет во Калифорнија

Петмина студенти прободени со нож на универзитет во Калифорнија

Последни вести

Петмина студенти се избодени со нож во универзитетскиот кампус на Универзитетот „Калифорнија“ во Мерцед град во американската сојузна држава Калифорнија, а осомничениот напаѓач е застрелан од обезбедувањето, при што подоцна им подлегнал на повредите.

Двајца повредени студенти се пренесени со хеликоптер во болница, а другите добиле медицинска помош на местото на нападот.

Дел од локалните медиуми објавија дека напаѓачот бил поранешен студент на универзитетот.

Најчитани вести