Свет

Петмина војници загинаа при пад на хеликоптер

Петмина војници загинаа при пад на хеликоптер

Пет војници на НАТО загинаа при пад на хелиоптер во Авганистан.

Националноста на загинатите војници се уште не е соопштена, а идентификацијата на жртвите е препуштена на земјите од кои потекнуваат загинатите војници.