среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петмина војници загинаа при пад на хеликоптер

helikopter

Поврзани вести

Пет војници на НАТО загинаа при пад на хелиоптер во Авганистан.

Националноста на загинатите војници се уште не е соопштена, а идентификацијата на жртвите е препуштена на земјите од кои потекнуваат загинатите војници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести