понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петмина загинати, четворица повредени во сообраќајка во Бугарија

soobrakajka

Поврзани вести

Пет лица загина, а четворица се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што доцна синоќа се случила во близина на селото Добри дол, во близина на областа Монтана во Бугарија.

Несреќата се случила на локален пат околу 23 часот кога се судриле минибус „фолксваген транспортер“ камион „ман“. Во несреќата петмина патници од минибусот загинале, а дури четири лица се повредени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести