петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Петмина загинати во хеликоптерска несреќа во Сао Паоло

sao paolo

Последни вести

Пет лица го загубија животот во пад на хеликоптер во бразилскиот град Сао Паоло.

Меѓу жртвите се и пилотот и тројца механичари.

По падот на авионот евакуирано е локалното население. Објектот врз кој паднал хеликоптерот бил во процес на санација и најверојатно во него немало луѓе.

Полицијата ги истражува причините за падот на леталото, а засега е познато дека хеликоптерот бил на тест лет по поправка.

Несреќата се случила вчера околу 17 часо по локално време.

Најчитани вести