четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Петок неработен за православните граѓани

Министерството за труд и социјални работи работи, информира дека петок, 06.06.2014 година, Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповест.

20120603-duhovden-m

Последни вести

Министерството за труд и социјални работи работи, информира дека петок, 06.06.2014 година, Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповест.

Одлуката за овој ден е во согласност со Законот за празниците на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести