петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Петок неработен за Власите, сабота за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика информира дека петок, 23 мај, е неработен за припадниците на влашката заедница, согласно Законот за празниците на Република Македонија.

sveti_kiril_i_metodij

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика информира дека петок, 23 мај, е неработен за припадниците на влашката заедница, согласно Законот за празниците на Република Македонија.

Оттаму додаваат дека Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“, 24 мај е неработен за сите граѓани на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести