понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петокот пред Велигден неработен за православните

download (2)

Поврзани вести

Согласно Законот за празниците Велики Петок (18 април), петокот пред Велигден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед – соопштија од Министерството за труд и социјална политика

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести