четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петр Чех на пат кон Турција

chech

Поврзани вести

Искусниот голман Петр Чех летоска сигурно ќе си замине од редовите на Челси, а како негова наредна дестинација се споменува турскиот суперлигаш Бешикташ.

Иако има неколку понуди од Серија А како и од Арсенал, Чех може да замине за Турција. Оваа информација ја потврди неговиот агент Виктор Колар.

“Во контакт сме со Бешикташ и преговорите се во тек. Турција е една од опциите за Петр Чех, но конечната одлука ќе ја донесеме по завршувањето на сезоната”, изјави Колар.

Оваа сезона Чех одигра само шест натпревари за Челси. Главен избор на Мурињо меѓу стативите е Тибо Куртоа.

Најчитани вести