четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Петралинци доби модерно игралиште за мал фудбал, ракомет и баскет

Изградбата на игралиштето е во вредност од 7 милиони денари.

Bosilovo-povekenamensko3

Поврзани вести

Директорот на Агенцијата за млади и спорт  Александар Пујовски, градоначалникот на општина Босилово Љупчо Колев, пратеникот  Славе Гошев свечено го предадоа во употреба новоизграденото повеќенаменско маалско игралиште од проектот „100 повеќенаменски маалски игралишта“ во село  Петралинци.

Изградбата на игралиштето е во вредност од 7 милиони денари.

Со изградбата на повеќенаменското игралиште во општина Босилово ќе се овозможат услови за непречен развој на младите и спортистите да спортуваат и рекреираат на истото.

Игралиштето е со димензии за одигрување на натпревари во мал фудбал, ракомет и баскет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести