недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петровиќ: Уште жалам што не загинав со Тоше

liljaa

Последни вести

Македонија седум години тагува по Тоше Проески. Времето поминува, но болката останува.

Неговата менаџерка Љиљана Петровиќ се уште не може да го заборави кобниот ден, кога беше во автомобилот каде загина Тоше.

Таа вели дека многу пати зажалила што тоа утро не го загуби животот заедно со пејачот.

-Трагедијата ни се случи на сите нас, а јас многупати зажалив зошто тоа утро не загинав заедно со Тоше само да се спасам од оваа силна тага. Нема врска ниту тоа дека тие ме избркаа за времето на погребот на Тоше. Тоа го зборуваат лошите луѓе кои живеат со црните мисли. А, луѓе како луѓе. Имаше секакви околу нас. …вели Лиља во ексклузивната исповед која ја даде за печатеното издание на магазинот Свет каде може да го прочитате и остатокот од разговорот со неа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести