петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Петровски се огласи на Фејсбук за актуелните политички случувања

filip petrovski

Последни вести

Филип Петровски го искажа својот став за случувањата во политиката на социјалната мрежа Фејсбук.

Сценариото со „бомбите“ веќе е добро прочитано и јасно. Одново секој ден се повторуваат лагите секако и се додава по некоја „мала“ нова од страна на платениците на СОРОС.

1

Петровски, објективно им посочи на дел од фукционерите на СДСМ, дека народот не ги заборавил нивните лаги. Укажувајќи дека воопшто не им доликува „улогата на борци за слободата“ кога на сите ни е познато дека освен предавници тие не се ништо друго.

2 3 4

 

Извор: Курир.мк

Најчитани вести