недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петровски: Шест месеци слушаме приказни изборите не биле демократски, но не слушнавме ниту еден доказ за тоа

petrovski500_thumb_medium380_0

Последни вести

Актерите пред Владата се обидоа со насилство, со тепање полицајци, со соработка со терористички групи, со финансирање од страна на СОРОС да дојдат насилно на власт и покрај вашата волја, истакна Филип Петровски кој вечерва се обрати на панел дискусијата во кампот на Чуварите на демократијата.

Тој додаде дека основата на демократијата е еден човек еден глас.

„Не може Зоран Заев и насилните групи да имаат право на повеќе гласови отколку што ги има, а таа бројка се манифестираше со 200.000 гласови разлика само пред една година. Шест месеци слушаме приказни дека не биле демократски изборите минатата година, но не слушнавме ниту еден разговор, ниту еден доказ, никаков факт дека изборите не биле легитимни, дури и спротивно на тоа сите знаеме дека разликата е реална, дотолку повеќе ако се погледне разликата меѓу двата митинзи во неделата и понеделникот, истакна Петровски.

 

Најчитани вести