петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 3

Петте тајни на секој хороскопски знак!

pretstavnicite-na-ovoj-horoskopski-znak-se-najgolemi-cicii

Поврзани вести

Бикот понекогаш ќе ви рече дека не се грижи за вас, но длабоко во него не е така.

Постојат неколку „чудни работи“ во врска со секој хороскопски зна. Прочитајте и кажете ни дали се пронаоѓате!

Овен

Кога ќе го повредите Овенот, тој нема повторно да зборува со вас или веднаш ќе ве остави.

Овенот е луд од хумор особено покрај најдобрите пријатели.

На Овенот се му станува досадно и сака постајани изненадувања.

Овенот е секогаш во право. Но, секогаш! Не прифаќа забелешки.

Совршената жена Овен е мешавина од наставник и порно ѕвезда.

Бик

Бикот го прави својот мал свет далечен од сите. Често чувствува дека никој не го  разбира.

Ако е лут Бикот, препорачуваме да го пуштите бродот да оди.

Бикот посетува забавни луѓе. Ако сакате драма, подобро е да се тргнете од него.

Иако Бикот е опишан како „див“ знак, тој не се обидува на сила да ги реши проблемите.

Бикот понекогаш ќе ви рече дека не се грижи за вас, но длабоко во себе не е така.

Близнаци

Близнаците никогаш не доцнат, воглавно екогаш другите доаѓаат порано.

Ако мислите дека Близнаците зборуваат многу, реалноста е дека се многу срамежливи.

Близнаците можат да бидат верни во врските и пријателствата, но кога ќе се почувтвуваат повредени не даваат втора шанса.

Близнаците е полни со хумор. Многу! До таа мерка што се досадни поради тоа колку се духовити.

Близнаците лесно може да се вознемират.

Рак

Ракот е еден од најверните знаци во зодијакот.

Раковите не се отвораат лесно, а кога ќе се отворат секогаш ќе бидете врежани во нивното срце.

Раковите исто така ја сакаат својата мјак. Многу!

Рковите често поминуват низ фазата „депресија“, без причина.

Раковите се лојални кон семејството и пријателите.

Лав

Лавот може во еден момент да биде заљубен, а во друг момент без потреба да сака да ја „запали куќата“.

Лавот обично го прави она што сака, кога и да сака.

Лавот ќе стори е за да бидете среќни.

Не се обидувајте да се скарате со Лав. Нема да победите.

Лавот се сака себеси. Не очекувајте да ве сака вас повеќе.

Девица

Девицата премногу ги анализира работите.

Девицата никогаш не мирува. Дури и кога спијат, тие го планират ледниот ден.

Девицата сака сака да биде секогаш во љубов, но од друга страна секогаш живее во страв дека нема да најде некој кој навистина ќе го сака.

Ако е лута на вас Девицата тоа ќе ви го каже.

Девицата е нејаверен знак.

Вага

Вагата оди на се или ништо.

Вагата може да ја добие борбата без расправија.

Понекогаш Вагата сака да остане потполно сама, а понекогаш и е отребен огромен број пријатели.

Вагата ќе ви влее доверба, бидејќи секогаш знае да ви каже пто чувствува кон вас.

Ќе ви одржи предавање амо да ве убеди дека не треба да ги измие садовите.

Шкорпија

Кога Шкорпијата ќе потклекне, навистина е заљубена.

Мора да сте премногу среќни штом сте во љубов со Шкорпија.

Жените Шкорпии се многу чувствителни на своите чувства.

Шкорпиите мразат многу прашања.

Шкорпиите се многу срамежливи со луѓето кои не ги знаат, но многу се отворени со своите пријатели.

Стрелец

Стрелецот знае како да се забавува, но знае кога треба да стави граница.

Стрелецот може да ги промени плановите во последен момент.

Стрелецот е вечно дете, но лесно станува сериозен кога се работи за тешки прашања.

Стрелецот е речиси секогаш добро расположен и умее да прости.

Вие никогаш нема да знаете што навистина мисли Стрелецот, освен ако сака самиот да ви каже.

Јарец

Јарецот сака да има неколку добри пријатели покрај многуте лажни.

Јареот ниту малку не простува лесно.

Јарецот не се откажува лесно. Тој има моќ да ви помогне во се.

Јарецот е луд за работа и жртвува се. Однос? Што е ова?

Јарецот е предан на семејството.

Водолија

Водолијата може да ви помогне во вашите проблеми.

Водолијата лено влегува во врска.

Кога водолијата ќе се заљуби, таа има 15.000 емоции во минута.

Водолијата е многу динамичен знак.

Водолијата не сака несигурни луѓе.

Риби

Рибите лесно создаваат пријателства, но постојано покрај нив имаат многу малку луѓе.

Доколку ги повредите Рибите, веднаш „ќе добијат нокти“.

Рибите добро ги чуваат туѓите тајни.

Кога Рибите чувствуваат дека нешто не е во ред со нив, тие отстрануваат се, до доказите кои го говорат спротивното.

Рибите даваат се без да очекуваат ништо за возврат.

Најчитани вести