Крими хроника

„Пежо“ удри велосипедист во Кисела Вода

„Пежо“ удри велосипедист  во Кисела Вода
Велосипедист попаднево е удрен од автомобил„пежо“, на булеварот Борис Трајковски кој ги поврзува населбите Кисела Вода и Драчево, објави Канал 5. несреќата се случила околу 13.20 часот, а случајот го потврдија и од полиција.
Повредениот е префрлен на Ургентниот центар.