Секс

Научно докажано: Пијте го овој пијалак за неверојатни сексуални перформанси

Научно докажано: Пијте го овој пијалак за неверојатни сексуални перформанси

За неверојатни сексуални перформанси, научниците препорачуваат дека треба да го пиете овој пијалак. Што треба да пиете за подобар секс? Мажите што се љубители на пивото, најверојатно ќе се израдуваат кога ќе слушнат дека научниците докажаа дека пиењето на овој пијалок дополнително ги подобрува нивните перформанси во постелата.

Според сексологот Др. Кат Ван Кирк, пивото им обезбедува на мажите четири главни придобивки во сексот, пишува Медикал Дејли.

Прво, неколку пива помагаат за одложување на предвремената ејакулации. Фитоестрогените во алкохолот помагаат за да се осложи оргазмот, според Ван Кирк.

Темните пива исто така може да делуваат како афродизијак, го подобруваат либидото и овозможуваат подолги, но исто така и поинтензивни ерекции. Железото во темните пива им помага на црвените крвни клетки да создаваат хемоглобин, кој го пренесува кислородот во телото. Тоа ја подобрува циркулацијата и ви озвозможува посилна ерекција.

Третата придобивка, е тоа што пивото ја зголемува сексуалната издржливост.

За крај, Ван Кирк вели дека пробиотиците и витаминот Б во пивото „може да ви помогнат за да ја подобрите општата здравствена состојба“.

Сепак, научниците препорачуваат дека за да ги постигнете најдобрите резултати и да ги искористите сите придобивки од овој афродизијак, сепак треба да бидете умерени во консумирањето.