понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Пијан Американец натепал двајца пријатели во Скопје

tupanica

Поврзани вести

Дваесет и шестгодишен Американец, кој живее во Скопје, ноќеска под дејство на алкохол нападнал двајца свои пријатели за време на семејна веселба во центарот на Скопје, информира денеска полицијата.

Инцидентот се случил околу 2,30 часот кога пијаниот Р.М. од Калифорнија во стан на улицата Мито Хаџивасилен Јасмин ги нападнал Т.Т. (64) и А.Т. (29) кои по нападот се пренесени на лекување во Ургентниот центар во Скопј.

Полицијата најави соодветна пријава против Американецот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести