четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Пијан битолчанец со автомобил удрил полицаец, па се обидел да избега

„Мртов пијан“ битолчанец се обидел да прегази полицаец

policija1-630x420

Поврзани вести

Триесет и едногодишен битолчанец „мртов пијан“ откако не послушал полициска наредба, удрил во полицаец, а потоа се обидел да избега.

Според полиција, битолчанецот Д.С. на 31-ви декември на улицата Цар Самоил направил сообраќаен прекршок по што полицијата се обидела да го запре . Но, наместо да ја послуша полициската наредба, тој свртел со возилото „голф“ и удрил во еден од полицајците и потоа се обидел да избега. Но, веднаш бил сопрен и проведен. Алкотесот покажал дека битолчанецот имал 2,26 промили алкохол во крвта.

Полицијата најави соодветна пријава против битолчанецот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести