четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пијан кратовчанец нападнал полицаец

krivicna (1)

Поврзани вести

Вчера во Кратово во УО „Паб Корнер“ по пријава за нарушен јавен ред и мир, од страна на полициски службеник излезено е на местото на настанот, и при приведување на С.И.(41) лицето Н.П.(27) од Кратово, ги спречувало полициските службеници во вршење на службени дејствија, при што еден од полициските службеници се здобил со телесни повреди во пределот на десната нога.

Истиот е пренесен во Здравствениот дом во Кратово, а потоа во Медицински центар во Куманово.

Н.П. е лишен од слобода и задржан во ПС-Кратово, каде му е извршено алкотестирање, при што е утврдено присуство на алкохол во крвта од 1,61 промили.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести