недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пијан кратовец му искинал вратоврска на полицаец

kratovo

Последни вести

На крстосница во Кратово, вчера во 16.45 часот, пред полициско возило излегол З.Ц., кој бил под дејство на алкохол и почнал да ги омаловажува полицајците.

МВР соопшти дека во еден момент се доближил до еден полициски службеник, го фатил за вратоврската и му ја искинал, по што со неговото „тико“ побегнал.

Кратовецот бил приведено и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од полицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести