среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Пијан крушевчанец се заканувал со репетиран пиштол

pistol

Последни вести

Кривична пријава е поднесена против Т.С.(45) од Крушево, поради постоење основи на сомнение дека истиот сторил кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница”.

Пријавениот вчера при караница со З.Р. видно под дејство на алкохол од појасот извадил пиштол, го репетирал и почнал да се заканува со оружјето.

Најчитани вести