понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пијан нападнал полицаец на должност

makedonska-policija-3

Поврзани вести

Дваесет и осумгодишниот С.Х. од Нов Дојран нападнал полицаец кој бил на службена дејност.

С.Х. во алкохолизирана состојба со своето возило се паркирал на градската плажа во Стр Дојран и пуштил гласна музика.

При интервенција на полициските службеници пријавениот се оглушил на наредбите и физички нападнал еден од полицајците.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести