петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Пијан пробиштипјанец со секира „израмнувал сметки“ со сограѓанин

Голема вербална расправија

sekira

Поврзани вести

Вербална расправија меѓу двајцата пробиштипјани заврши со секира и сериозни закани.

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, по расправија меѓу 48-годишниот Ј.Е. и 52-годишниот А.Д., првиот со секира скршил стакло на влезната врата од станот на А.Д., по што почнал да му упатува сериозни закани.

Ј.Е. бил приведен во полициската станица во Пробиштип, каде што бил алкотестиран, по што било утврдено дека има 3,01 промили алкохол во крвта.

Полицијата против него ќе поднесе соодветна кривична пријава.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести