Македонија,Крими хроника

Пијан штипјанец навредувал полицаец

Пијан штипјанец навредувал полицаец

Дваесетгодишниот Ѓ.Т. од Штип во пијана состојба навредувал полицаец додека се движел по улицата Маршал Тито. По инцидентот момчето било приведено во полиција.

По целосно документирање на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.