Пијан струмичанец ја претепал мајка му

107

СВР Струмица поднесе кривична пријава против лицето М.В. (40) од Струмица поради постоење основи на сомнение сторено кривично дело „телесна повреда“.

На 18-ти мај годинава во 5.30 часот пријавениот, откако се довел во алкохолизирана состојба, започнал вербална расправија со неговата мајка по што и физички ја нападнал нанесувајќи и видливи телесни повреди.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.