сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Пијан струмичанец поткупувал полицајци

Струмичанец им понудил 50 евра на полицајци за да не го приведат.

evra-vo-corap

Поврзани вести

Струмичанец кој возел пијан се обидел да ги поткупи полицајците за да не го приведат.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи соопшти дека 38-годишниот Б.Г. од Струмица си заработи кривична пријава бидејќи се обидел да поткупи полицајци.

Пред четири дена  околу  22.35 часот при вршење на контрола на патниот сообраќај полициски службеници се обиделе да запрат возило кое го управувал пријавениот при што истиот не сопрел.

Б.Г. бил проследен и сопрен при што е  извршено алкотестирање и кај него е констатирано 1,82 промили алкохол. Сакајќи да избегне казна, тој  на двајцата полициски службеници им понудил 50 евра за неизвршување на службените дејствија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести