четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Пијан тетовец му се заканувал на татка си: Ќе ја кренам куќата во воздух

Пијан тетовец му се заканувал на татка си!

pijanvozac

Поврзани вести

Пијан тетовец во жестока расправија со татка си му се заканил дека ќе ја крене куќата во воздух.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, пред два дена 31-годишниот Г.Ѓ. под дејство на алкохол започнал караница со својот татко.

Додека се расправале во нивниот дом, пијаниот насилник му се заканил дека со експлозивно средство ќе ја крене куќата во воздух. По пријавувањето на заканата,  во подрумската просторија на куќата пронајдена била тромблонска мина, која е фотодокументирана, подигната и ќе се вештачи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести