среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пијан тракторист претепал полицаец

traktor1

Последни вести

Полицајци од полициското одделение од Јегуновце во текот на вчерашниот ден обезбедувале место, а таму преживеале вистинска драма. На местото се случила сообраќајка во која учествувале камион и трактор, а од засега непознати причини трактористот прво почнал да ги навредува, а потоа тепал еден од полицајците.

Утврдено е дека трактористот бил под дејство на алкохол, односно имал 2,4 промили алкохол во крвта.

Најчитани вести