среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Пијан виничанец нападнал полицаец

Пијан виничанец без причина нападнал полицаец.

boks

Поврзани вести

Млад виничанец  под дејство на алкокол нападнал полицаец.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера во раните утрински часови на улицата Браќа Миладиновци 21-годишниот Д.Ч. нападнал полицаец.

Откако го привеле, алкотестот покажал дека младиот насилник има 2,14 промили алкохол во крвта.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести