Македонија,Крими хроника

Пијан виничанец нападнал полицаец

Пијан виничанец нападнал полицаец

Млад виничанец  под дејство на алкокол нападнал полицаец.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера во раните утрински часови на улицата Браќа Миладиновци 21-годишниот Д.Ч. нападнал полицаец.

Откако го привеле, алкотестот покажал дека младиот насилник има 2,14 промили алкохол во крвта.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.