петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Пијан возач прегази три малолетни деца

soobrakajka-hr500

Последни вести

Три малолетни девојчиња настрадале кога поминувале улица на пешачки премин во Загреб.

На нив налетало комбе управувано од 55 –годишен пијан возач кој ги удрил децата.

Едно од девојчњата се бори за живот, две се полесно повредени.

Несреќата се случила вчера околу 19:15 часот. На возачот му биле измерени 1,34 промили на алкохол во крвта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести