среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 32

Пијана Американка се повредила при симнување од автобус во Скопје

Четириесет и четири годишна државјанка на САД (К.Ј.Г) со живеалиште во Скопје се здобила со тешки телесни повреди откако синоќа при симнување од автобус на ЈСП на ул. „Ѓорче Петров“ се лизнала и паднала на тротоар. 

американка

Поврзани вести

Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи,  К.Ј.Г. била донесена синоќа во Ургентен центар Скопје со возило на Итна медицинска помош, каде и се констатирани тешки телесни повреди, по што била препратена на Клиниката за максилофасцијална хирургија.

Над неа било извршено алкотестирање, при што е утврдено дека има присуство на алкохол во крвта од 3,39 проценти. Од страна на екипа од СВР Скопје извршено  е фотографирање на автобусот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести