петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Пике: Срамно е што Роналдо се буни за судењето

pike sramno sto se buni

Последни вести

Централниот дефанзивец на каталонскиот гигант Барселона, Жерард Пике, јавно ја потсети најголемата ѕвезда во дресот на Реал (М), Кристијано Роналдо, дека истиот тој судија, кој Португалецот го обвинува за пристрасно судење, на старот од второто полувреме досуди непостоечки пенал за “кралскиот клуб”.

“Срамно е што Роналдо се буни за судењето. Срамно е што се буни после еден ваков спектакуларен натпревар. Ако сака да ги коментираме индивидуалните одлуки на Ундиано, тогаш да почнеме од непостоечкиот пенал за Реал (М). Роналдо заборави дека беше фаулиран надвор од казнениот простор. Не е во ред да ги коментираш судиските одлуки. Судијата немаше никакво влијание кога е во прашање конечниот резултат”, изјави дефанзивецот на Барса.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести