сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Пикерите главоболка за Обрван

sto

Последни вести

Македонската ракометна репрезентација замина за Атина каде утре со почеток во 18.00 часот ќе го одигра првиот бараж натпревар со Грција, за пласман на Светското првнство во Катар, наредната година.

Обрван на овој натпревар ќе има проблеми и на пикерската позивија, бидејќи само Ванчо Димовски е подготвен. Стојанче Стоилов нема одиграно меч по повредата против Хамбург во четвртфиналето од Лигата на шампионите, а Никола Маркоски се пожали на мала повреда.

Во последен момент од поширокиот список на селекторот Ивица Обрван , отпадна и Никола Стојчевски. Претходно за првиот натпревар Хрватот ги изостави Мартин Манасков, Мартин Велковски, Стефан Кимески и повредениот Наумче Мојсоски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести