сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Пикси и Просинечки во игра за селектор на Србија

FIFA WORLD CUP 2014-QUALIFICATIONS GROUP A

Поврзани вести

Познатиот српски спортски весник „Журнал” пред неколку часа ја пласираше информацијата дека легендарниот фудбалер на Црвена Звезда, Драган Стојковиќ – Пикси е во изгра за испразнетата селекторска фотеља.

Претседателот на Фудбалската федерација на Србија, Горан Милановиќ не сакаше да открие дали е точна оваа информација или има вистина во последната шпекулација дека поранешниот репрезентативец на Хрватска, Роберт Просинечки е во игра за селекторската функција.

„Несериозно е да лицитираме со кандидати, но не би премолчил дека Александар Станојевиќ беше прв фаворит за селекторската функција. ФФС смета дека новиот селектор треба да се бара од неговата генерација, но не ја исклучуваме и можноста во селекторското столче да седне и странски селектор”, изјави Милановиќ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести