среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Пилотите на „Луфтханза“ го откажаа штрајкот

Најавениот па откажан штрајк требаше да ги зафати сите подолги летови од аеродромот во Фрнакфурт кој е еден од најпрометните во Европа.

lufthanza

Последни вести

Пилотите во германската авиокомпанија „Луфтханза“ го откажаа штрајкот закажан за денеска откако синдикатот соопшти дека има напредок во преговорите со компанијата.

Најавениот па откажан штрајк требаше да ги зафати сите подолги летови од аеродромот во Фрнакфурт кој е еден од најпрометните во Европа.

Пилотите на германската авиокомпанија денеска планираа продолжување на штрајкот кој беше покренат како резултат на незадоволство  на пилотите од новата шема за пензионирање, што ја предложи авиокомпанијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести