Магазин

Пинаколада – Мало тропско задоволство

Пинаколада – Мало тропско задоволство

Подгответе вистинско тропско задоволство за незаборавно лето…

Состојки:

  • 8 дл бел рум
  • 4 филџани (мали) здробен мраз
  • 1 мал филџан ананас
  • 60 грама кокосово млеко
  • 110 грама сок од ананас (конзервиран)
  • Сок од половина лимета
  • Прстофат мускантно оревче

Подготовка:

Промешајте ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добете глатка течност со парченцата мраз.

Додадете уште неколку коцки мраз според ваш вкус.

Сервирајте во висока чаша и наросете уште малку мускантно оревче на површината и декорирајте со парче ананас.