петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Пинк Флојд по 20 години издава нов албум

Последниот албум на Пинк Флојд, „The Division Bell“, беше снимен токму 1994-та, а на него свират Гилмор, Рајт и тапанарот Ник Мејсон. Рик Рајт почина од рак во 2008-та, на 65-годишна возраст.

pink flojd

Последни вести

Бендот Пинк Флојд, по 20 години оваа есен ќе објави нов студиски албум. Новиот албум ќе се вика „The Endless River“ , а ќе биде базиран на студиски сесии на бендот, направени во 1994-та година. 
Последниот албум на Пинк Флојд, „The Division Bell“, беше снимен токму 1994-та, а на него свират Гилмор, Рајт и тапанарот Ник Мејсон. Рик Рајт почина од рак во 2008-та, на 65-годишна возраст.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести