четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Пино “раскина” со ЖРК Вардар

пино

Поврзани вести

Французинката Алисон Пино повеќе не е член на ЖРК Вардар, откако спогодбено го раскина договорот со македонскиот шампион.

Иако имаше договор до 2016-та година, сепак раководството на тимот и Пино се договорија за предвремен прекин на соработката.

“Француската ракометарка Алисон Пино повеќе не е член на екипата на Вардар. Двете страни се договорија за предвремено раскинување на договорот кој имаше важност до 2016 година”, стои во соопштението од клубот.

Француската репрезентативка пред почетокот на новата сезона замина на операција на коленото и не одигра ниту еден натпревар во Лигата на шампионите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести