четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пино веднаш си најде нов клуб

пинооо

Поврзани вести

Алисон Пино, довчерашната ракометарка на ЖРК Вардар, само два дена откако го раскина договорот со македонскиот шампион, си пронајде нов клуб.

Европскиот шампион Ѓер е следниот клуб за кој Пино ќе настапува во следните две години.

Таа ќе биде замена за Анита Горбич која поради бременост оваа сезона ќе паузира со активно играње. Дебито за својот нов клуб ќе го има за еден месец, бидејќи во моментов французинката се опоравува од повредата која ја заработи како член на Вардар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести