петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Пипан се врати во МЗТ скопје

pipan

Поврзани вести

Словенечкиот стратег Алеш Пипан повторно седнува на клупата на МЗТ Скопје, потврди тимот од Аеродром.

Тој пред само неколку дена доби отказ од Олимпија поради лошите резултати.

Пипан ќе биде петиот тренер на „Штрковите“ оваа сезона по Змаго Сагадин, Врбица Стефанов, Боби Митев и Александар Јончевски.

Интересно е тоа што Пипан ќе дебитира против неговиот довчерашен тим Олимпија која во рамките од АБА лигата во недела гостува во СЦ „Јане Сандански“.

Најчитани вести